جراحی دیسک کمر با لیزر

جراحی دیسک کمر با لیزر

در این مقاله قصد داریم درباره جراحی دیسک کمر با لیزر مطالبی را ارائه نماییم، بنابراین در آخر ممکن است نظر شما درباره جراحی دیسک کمر به کلی تغییر کند.عده ای بر این باورند زمانی که دچار مشکلات دیسک کمر شدند و یا به کمردرد شدید دچار شدند، درمان قطعی برای آن وجود ندارد و یا اگر درمانی توسط دکتر ارتوپد خوب انجام شود، همچنان آثار کمردرد برای همیشه از بین نمی رود و یا دوره درمانی آن طولانی است. عده ی دیگری به کلی می گویند، جراحی دیسک کمر سخت است و دوره نقاهت آن طولانی است و …اما ایا از کسانی که جراحی دیسک کمر انجام داده اند و در حال حاضر هیچ مشکلی ندارند اطلاعی دارید؟ عمل دیسک کمر با لیزر را تجربه کرده اید؟ … ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

فیلم واقعی از جراحی دیسک کمر با لیزر توسط دکتر مقیمی

 

اما امروزه با روش هایی به روز تر و مدرن تر می توان با کمترین درد و عارضه ای بهترین درمان را توسط بهترین جراح دیسک کمر با لیزر، انجام داد و پس از درمان دیسک کمر، به کلی از درد و مشکلات آن خبری نیست، اما درمان دیسک کمر چگونه انجام شود بهتر است ؟ و…

 • دیسک کمر چیست و به چه علتی رخ می دهد؟
 • درمان دیسک کمر با چه روش هایی امکان پذیر است؟
 • آیا جراحی دیسک کمر با لیزر امکان پذیر است؟
 • دوره نقاهت جراحی دیسک کمر با لیزر چه قدر است؟
 • درصد موفقیت آمیز بودن جراحی دیسک کمر با لیزر چه میزان است؟
 • و…
بیش تر بخوانید
بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران

در علم پزشکی امروز، روش های درمانی مختلفی وجود دارد که شامل روش های درمانی ساده تر تا پیشرفته تر می باشد و در حال حاضر علم پزشکی روز به روز پیشرفت های چشمگیری را به ارمغان می آورد و روش های نوین علاوه بر سادگی می توانند در درمان بیماری بسیار موثر باشند. نکته ای که معمولا دکتر ارتوپد خوب هنگام درمان به آن توجه می کند این است که روشی را برای درمان انتخاب نمایند که علاوه بر سادگی، کمترین عوارض را نیز برای بیمار به همراه داشته باشد.

جراحی-دیسک-کمر-با-لیزر

جراحی-دیسک-کمر-با-لیزر

دلایل کمردرد چیست؟

هنگامی که فردی با کمردرد به متخصص ارتوپد مراجعه می کند ممکن است علل مختلفی داشته باشد که شاید منشا کمر درد پس از شناسایی باور پذیر نباشد، برخی از علل کمر درد  در ادامه بیان خواهد شد:

 • آرتروز کمر: معمولا افرادی که دچار آرتروز کمر می شوند مبتلا به دردهای کمری هستند و خشکی صبحگاهی دارند یا هنگام خواب هم درد دارند. این نوع دردها معمولا به صورت درد کشنده ای تا باسن می باشد. بسیار یاز افراد روش های درمانی که افراد برای درمان آرتروزبه کار می برند ممکن است نتیجه ی مطلوبی دریافت نکنند و از درمان قطعی آن ناامید شده باشند. اما خوشبختانه درمان آرتروز کمر امروزه با روش های نوین امکانپذیر می باشد. این نوع آرتروز معمولا در ام آر آی قابل تشخیص نیست و با توجه به علائمی که بیان کردیم می توان علت آن را تشخیص داد و سپس با روش های مدرن به خوبی آرتروز کمر را درمان نمود.
 • دیسک کمر: بیرون زدگی دیسک یا فتق دیسک کمری عارضه ای است که در سراسر دنیا شیوع بالایی دارد که در اثر اختلال در عملکرد ستون فقرات ایجاد می شود و در صورتی که به موقع درمان نشود می تواند منجر به بروز بیماری های حاد در ستون فقرات شود.در حال حاضر می توان با روش های مدرن
بیش تر بخوانید
آرتروز ستون فقرات

مطالب مفید:

درمان زانوی ضربدری در کودکان

علت دست درد چیست؟

دلایل دیسک کمر چیست؟

دلیل اصلی بیرون زدگی دیسک کمر ناشناخته می باشد برخی از عوامل می توانند در پیدایش آن نقش داشته باشند که در ادامه به آن ها اشاره شده است:

 • افزایش وزن بدن و چاقی بیش از حد
 • بیماری دیابت
 • نداشتن تحرک
 • رانندگی یا نشستن به مدت طولانی
 • بلند کردن اجسام با وزن سنگین
 • مصرف دخانیات به خصوص سیگار
 • اختلال در اندام هایی مانند مچ پا
 • و…
جراحی دیسک کمر با لیزر نیازمند مهارت بالایی می باشد. دکتر محمدرضا مقیمی ،متخصص ارتوپدی و جراح ارتوپد این جراحی را با تخصص ویژه ای انجام می دهد. جهت مشاوره و رزرو وقت قبلی می توانید با شماره هایی که در داخل سایت است تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

جراحی دیسک کمر با لیزر

در گذشته درمان دیسک کمر در صورت پیشرفته، تنها با استفاده از جراحی باز انجام می گرفت که با توجه به تهاجمی بودن می توانست مشکلاتی مانند چسبندگی، آرتروز یا بی حرکتی ناشی از جایگذاری پیچ و مهره ها در کمر را ایجاد نماید. اما خوشبختانه در حال حاضر روش ساده ای به نام جراحی دیسک کمر با لیزر وجود دارد که تهاجمی نیست و به طبع آن عوارضی را نیز به همراه ندارد. جراحی دیسک کمر با لیزر عملی می باشد که به سادگی و بدون بیهوشی انجام می گیرد. در این روش نیازی به ایجاد برش در کمر نیست و در آن با استفاده از لیزر دیسک کوچک می شود.

بیش تر بخوانید
آیا می دانید بهترین متخصص ارتوپد در تهران کیست؟

دوره نقاهت جراحی دیسک کمر با لیزر

در اکثر مواقع افراد پس از جراحی دیسک کمر با لیزر، بهبودی و پایان یافتن درد را تجربه خواهند کرد. در هفته هایی پس از عمل دیسک کمر ممکن است اندکی تورم را داشته باشید که با توصیه هایی که جراحی دیسک کمر می کند از جمله: مصرف برخی از دارو ها، استراحت به اندزاه کافی، محدودیت های اولیه، فیزیوتراپی، تمرینات خاص و…هرگونه تورم بعد از علم دیسک کمر نیز ازبین خواهد رفت.

چه مدت پس از عمل دیسک کمر می توان به شرایط عادی بازگشت؟

اغلب اگر محدودیت خاصی وجود نداشته باشد و طبق توصیه پزشک، پس از یک هفته می توان به سرکار بازگشت.

عمل دیسک کمر با لیزر تحت بیهوشی کامل است؟

خیر، این عمل جزء روش هایی با حداقل تهاجم بوده و تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد.

آرتروز گردن چیست؟

علاوه بر کمر، گردن نیز می تواند به دلایلی دچار آتروز شود. در آرتروز گردن ممکن است علائمی مانند خستگی، درد شانه ها و گردن، حتی سردردهای شدید وجود داشته باشد که با استفاده از تزریقات ساده و بدون جراحی قابل درمان می باشد.

نتیجه گیری

دیسک کمر از شایع ترین بیماری های ستون فقرات می باشد که شدت آن از خفیف تا پیشرفته متغیر می باشد. درمان دیسک کمر هم با توجه به شدت بیماری تعیین می گردد. دکتر محمدرضا جراح ارتوپد  در درمان دیسک کمر به خصوص از طریق جراحی دیسک کمر با لیزر دارای تبحر بالایی هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

دکتر محمدرضا مقیمی

دکتر محمدرضا مقیمی - متخصص ارتوپدی از دانشگاه علوم پزشکی ایران
 • رئیس بخش و گروه ارتوپدی بیمارستان شهدای هفتم تیر وابسته به دانشگاه علوم پزشکی ایران 
 • انجام بیش از پانزده هزار عمل جراحی ارتوپدی
 • انجام بیش از ده هزار مورد عمل جراحی شامل مشکل ترین و پیچیده ترین عملهای ارتوپدی در بیماران تصادفی و مالتیپل تروما در بیمارستان شهدای هفتم تیر
 • مشغول در بخش خصوصی در بیمارستان های مهر و اقبال مشغول
 • انجام بیش از هزار  مورد عمل جراحی تعویض مفصل تا کنون

2 thoughts on “جراحی دیسک کمر با لیزر

 1. مسعود - فوریه 15, 2020 در 8:47 ق.ظ

  عمل دیسک کمر با لیزر درد داره؟ بعد از عمل کمر درد کاملا خوب میشه؟

  پاسخ
  • drmoghimi - فوریه 18, 2020 در 9:39 ق.ظ

   این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می شود و جزء موفق ترین عمل های جراحی است و اغلب بیمار پس از بهبودی کامل بعد از عمل، هیچ دردی احساس نخواهد کرد. باتشکر

   پاسخ

پاسخ

چهارده − 6 =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button