بهترین جراح دیسک کمر با لیزر

Contents

بهترین جراح دیسک کمر با لیزر

اینکه از مرکز درمانی بدون کمترین عارضه و تنها بایک باندکوچک روی کمر خارج شوید، جذاب به نظر می رسد؟ این یک روش درمانی سریع و کارآمد برای  افرادی است که مبتلا به کمردرد مزمن هستند.در ادامه مطلب نحوه جراحی دیسک کمر و فیلم آن توسط دکتر محمدرضا مقیمی و همینطور علائم دیسک کمر حاد، مضمن و..بیان خواهد شد.

اما روش جراحی دیسک کمر با لیز برای هر نوع کمردردی موثر است؟ جراحی دیسک کمر با لیزر یک معجزه ی درمانی است؟

فیلم صحبت های بیمار بعد از عمل دیسک کمر

یکی از محبوترین و کم عارضه ترین راه ها برای درمان دیسک کمر، لیزر است در این روش هیچ گونه بخیه و برشی انجام نشده و دیسک کمر به خوبی درمان می شود.

? پاسخ دکتر مقیمی به سوال بسیار رایج: کدام دیسک کمر نیاز به عمل دارد  و کدام دیسک نیاز به عمل ندارد؟

play_circle_filled
pause_circle_filled
کدام دیسک نیاز به جراحی دارد؟
volume_down
volume_up
volume_off

دیسک کمرچیست؟

دیسک کمر عبارت است از، بیرون زدگی دیسک کمر که باعث می شود به نخاع و ریشه های عصبی فشار وارد شود و این موارد منجربه درد در کمر و انتشار آن به پا شود. اما به یاد داشته باشید که برای درمان دیسک کمر به بهترین جراح دیسک کمر مراجعه کنید تا بدون عوارض،درمان دیسک کمر انجام شود.

ارتباط دیسک کمر با کار سنگین

دیسک کمر ارتباط نزدیکی با کار سنگین و وزن سنگین و بلند کردن وزن سنگین بدون آمادگی و ناگهانی دارد.

علائم دیسک کمر پشرفته :

از مهم ترین علائم دیسک کمر پیشرفته، بی حسی و ضعف حرکتی درپاها می باشد که بسیار ناراحت کننده است.( نحوه تشخیص دیسک کمر)

برای درمان دیسک کمر معمولا درمان های غیر جراحی انجام می شود، اما در موارد پیشرفته و طبق تشخیص پزشک ،ممکن است نیاز به جراحی دیسک کمر و یا جراحی دیسک کمر با لیزر باشد.

بهترین-دکتر-عمل-دیسک-کمر-با-لیزر

بهترین-دکتر-عمل-دیسک-کمر-با-لیزر

بسیاری از افراد سوال می کنند درمان دیسک کمر چگونه انجام می شود؟

این نوع سوالات بسیار کلی است و بنابراین قبل از پاسخ به این سوال ابتدا باید درباره انواع دیسک کمر و نوع درمانی دیسک کمر اطلاعاتی بدست اوریم که در ادامه به آن ها پرداخته شده است.

بیش تر بخوانید
هر آنچه که باید راجع به بیماری پرتس بدانید !

درمان دیسک کمر

دیسک کمر به دو گروه حاد و ممضمن تقسیم می شود.

دیسک کمر حاد چیست؟

دیسک کمر حاد زمانی است که شخص قبلا سابقه کمر درد نداشته است و به صورت ناگهانی و به دنبال بلند کردن جسم سنگین دچار کمردرد و انتشار درد در پاها می شود.

علائم دیسک کمر حاد

  • درد ممکن است به صورتی شود که منجربه بی حسی، گزگز و مورمور شدن و علائم حرکتی در پاها گردد.
  • درد در ناحیه ی کمر
 • کم شدن قدرت در عضلات پا

دیسک کمر مزمن چیست؟

هنگامی که شخص چندین سال است که دچار کمر درد است و همینطور  ام آر آی داشته و چندین مرحله از دیسک کمر را ممکن است پشت سر گذشته باشد و دچار تنگی نخاع شده است.

علائم دیسک کمر مزمن

 • دچار درد در کمر، پشت پا و ممکن است درد تا مچ و کف پا گسترش یباد.
 • در شب احساس ضعف کرده و بی قرار باشد.

درمان دیسک کمر مضمن

درمان دیسک کمر مضمن بر اساس شدت و علائم متفاوت است.

اگر درد و علائم به صورتی باشد که زندگی را مختل کند وباعث ایجاد محدودیت درفعالیت های روزانه شود، برای درمان نیاز به جراحی است.

اما زمانی که درد قابل تحمل باشد، درمان دارویی و یا فیزیوترای پیشنهاد می گردد.

جراحی اورژانسی دیسک کمر

 • درد شدید کمر
 • بی اختیاری ادرار و مدفوع
 • درد شدید در پا

علائمی که نیاز به جراحی دیسک کمر نیست

زمانی که فرد دچاردرد کمر، درد در پا و بی حسی در پا است اما دچار علائم حرکتی و بی اختیاری ادرار نیست، در این مواقع ابتدا استراحت،ورزش، فیزیوتراپی و دارو تجویز خواهد شد.

سپس با انجام ام آر آی و دیگر روش های تشخیصی، شدت و میزان پارگی دیسک کمر مشخص شده و دوباره راه های درمانی دیگری انتخاب و انجام خواهد شد.

در اکثر مواقع با انجام تمرین های خاص و فیزیوتراپی تحت نظارت متخصص ارتوپد، دیسک کمر درمان خواهد شد.

♦ پاسخ دکتر محمد رضا مقیمی به پر جستجو ترین سوالات درباره جراحی دیسک کمر:

play_circle_filled
pause_circle_filled
آیا بیماران دیابتی می توانند جراحی دیسک کمر انجام دهند؟
volume_down
volume_up
volume_off
play_circle_filled
pause_circle_filled
آیا لاغری باعث دیسک کمر می شود؟
volume_down
volume_up
volume_off
play_circle_filled
pause_circle_filled
درمان تنگی کانال نخاع با لیزر امکان دارد؟
volume_down
volume_up
volume_off
play_circle_filled
pause_circle_filled
درمان دیسک کمر با پی آرپی امکان دارد؟
volume_down
volume_up
volume_off

انواع جراحی دیسک

جراحی سنتی و باز دیسک کمر:

در این جراحی،جراح برش هایی را ایجاد می کند تا بتواند روی ستون فقرات تسلط داشته و کار کند.

جراحی دیسک کمر با حداقل تهاجم :

جراح در این روش برش های کوچکتری را نسبت به روش جراحی باز دیسک کمر ایجاد می کند. در این روش درد و زمان ریکاوری پس از عمل کمتر است.

جراحی دیسک کمر با لیزر:

لیزر برای درمان دیسک کمر در شرایط خاص کاربرد دارد.  در این روش جراح می تواند تومورهای نخاع، استخوان وبافت را ازاطراف اعصاب جدا کند ، بنابراین جراح با ازبین بردن قسمت هایی از بافت نرم، فشار را از اعصاب کم می کند.

بهترین-روش-درمان-دیسک-کمر

فیزیوتراپی برای درمان دیسک کمر

انجام تمرینات خاص  فیزوتراپی تحت نظارت پزشک می تواند به انعطاف پذیری و جلوگیری از مشکلات در آینده بسیار کمک کننده است.

کمپرس گرم یا سرد برای درمان کمر درد

کمپرس گرم و سرد کمک شایانی به کاهش درد کمر می کند، اما زمانی که بیمار احتیاج به جراحی دیسک کمر پیدا می کند،زمانی است که این روش ها برای وی اثری نداشته و یا اثری زودگذر داشته است.

بیش تر بخوانید
جراحی دیسک کمر با لیزر

تاثیر ورزش بر دیسک کمر

اگر عضلات ناحیه شکم و کمر قوی شوند، کجی وانحراف ستون فقرات اصلاح شده و فشار از روی دیسک برداشته می شود و به دنبال آن،علائم کم می شود.

اما به طور کلی استفاده ازکمربندهای مخصوص در موارد حاد نیز توصیه می شود.

تشخیص برای درمان دیسک کمر نیازمند مهارت بالایی می باشد.
دکتر محمدرضا مقیمی ،متخصص ارتوپدی و جراح ارتوپد این درمان را با تخصص ویژه ای انجام می دهد. جهت مشاوره و رزرو وقت قبلی می توانید با شماره هایی که در داخل سایت است تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

 

درمان قطعی دیسک کمر

به طور کلی در تمام دیسک های مضمن،  یکی ازاصلی ترین ارکان درمان ، ورزش است که باعث تقویت عضلات می شود.

عمل دیسک کمر با لیزر

یکی از شایع ترین و کارآمد ترین راه های درمان دیسک کمر، لیز است

مواقعی که تمامی درمان های غیر جراحی انجام شده است و همچنان درد کمر کاهش نیافته است، درمان جراحی دیسک کمر یا بدون جراحی و بااستفاده از لیزر پیشنهاد خواهد شد.

نحوه عمل دیسک کمر با لیزر

  • بیمار بیدار است و درد خاصی احساس نمی کند و با استفاده از لیزر، هسته دیسک خارج شده و در حین درمان، بیمار احساس راحتی می کند.
  • در درمان دیسک کمر با لیزر، هسته دیسک تخلیه می شود و بیمار احساس سبکی در پا و کمر کرده و این مورد نشان دهنده آن است که فشار برداشته می شود.
  •  این عمل بدون برش و بخیه به راحتی انجام می شود.
 • جراحی دیسک کمر با لیزر با جراحی های سنتی و جراحی کمر به صورت عادی متفاوت بوده و با حداقل تهاجم است. بنابراین بسیاری از افراد این جراحی را به دیگر جراحی های دیسک کمر ترجیح می دهند.

تمایز جراحی دیسک کمر با لیزر نسبت به سایر روش ها

بنابراین حسن جراحی دیسک کمر با لیزر آن است که کمتر تهاجمی بوده و به صورت سرپایی با بی حسی موضعی قابل انجام است و دوره ریکاوری بعد از عمل بسیار کوتاه است.

فیلم صحبت های دکتر مقیمی درباره درمان دیسک کمر

آیا جراحی دیسک کمر با لیزر عوارض دارد؟

در این قسمت به اهمیت یک جراح خوب برای دیسک کمر پی خواهیم برد زیرا زمانی که دیسک کمر خود را نزد بهترین جراح دیسک کمر انجام دهید، مسلما بدون هرگونه عارضه ای درد کمر و مشکلات دیسک کمر به خوبی رفع خواهد شد، اما اگر نزد فرد حاذق جراحی دیسک کمر با لیزر را انجام دهید و همینطور طبق توصیه های پزشک مراقبت های لازم بعد از جراحی را انجام ندهید، ممکن است عوارضی که در زیر به آن ها اشاره شده است را مبتلا شوید.

 • یکی از مهم ترین عوارض احتمالی برای جراحی دیسک کمر با لیزر، آسیب به بافت اطراف به علت آن که در این روش ممکن است گرمای لیزر به اعصاب،استخوان و غضروف اطراف آسیب وارد کند.
 • یکی دیگر از عوارضی احتمالی که برای جراحی دیسک کمر با لیزر ممکن است ایجاد شود، عفونت است. در صورتی که بیمار بهداشت ، مصرف داروهای توصیه شده مانند آنتی بیوتیک و.. را رعایت نکند احتمال دارد به عفونت دچار شود.

مدت زمان استراحت بعد از عمل دیسک کمر چه قدر است؟

زمان ریکاوری می تواند با توجه به شرایط و روشی که جراحی دیسک کمر انجام شده است، متفاوت باشد. اما در جراحی دیسک کمر با لیزر نسبت به سایر روش ها سریعتر به فعالیت های عادی خود بازمی گردید، در حالی که ممکن است روش های دیگر زمان بیشتری نیاز داشته باشند برای ریکاوری.

آیا بعد از جراحی دیسک کمر باید در بیمارستان بستری شویم؟

انجام جراحی کمر به روش سنتی نیاز است چندین روز پس از عمل در بیمارستان بستری شوند. به صورتی که توصیه می شود افرادی که تحت درمان دیسک کمر به روش جراحی و سنتی هستند باید انتظارداشته باشند حداقل به مدت 8 تا12 هفته استراحت کنند.

بیش تر بخوانید
بهترین جراح زانو در تهران

اما در مقابل افرادی که جراحی دیسک کمر را با لیزر انجام می دهند، در صورتی که همه چیز عادی پیش برود و مشکلی نباشد همان روز از بیمارستان مرخص شوند. اما در هر صورت چندین هفته بیمار احتیاج به استراحت و مراقبت دارد.

درمان جراحی اختلالات نخاعی کمردر بزرگسالان خطرو عوارض قابل توجهی را در پی ندارد، اما مانند دیگر جراحی ها ممکن است پس ازعمل دیسک کمر، بیمار عوارضی را مشاهده کند که با آگاهی درباره آن ها و رعایت مراقبت های لازم، می توان به خوبی این عوارض را کنترل و مدیریت کرد.

عوارض بیهوشی تحت عمل جراحی دیسک کمر

در اکثر مواقع جراحی دیسک کمر باید تحت بیهوشی و یا بی حسی انجام گیرد. بی حسی موضعی در اطراف ناحیه ی عمل جراحی انجام می شود که نواحی اطراف بی حس خواهد شد. ممکن است عوارضی از جمله: سرگیجه، حساسیت به داروهای تزریقی، سردرد، حالت تهوع و.. را بعد از عمل جراحی دیسک کمر تجربه کنید.

علاوه بر عوارض بیهوشی در موراد نادر بیمار ممکن است علائم و عوارضی را تجربه کند از جمله:

ترومبوفلبیت : این اختلال زمانی ایجاد می شود، که لخته های خون در داخل رگ پا تشکیل می شود.اما این مورد در موارد بسیار نادر ایجاد شده و پزشک این موارد را قبل از جراحی بررسی می کند و می توان از آن جلوگیری نمود.

عفونت: هر نو ع جراح  انجام شود، خطر ابتلا به عفونت وجود دارد. با این حال عفونت در کمتر از یک درصد موارد در جراحی های نخاعی اتفاق می افتد.

آسیب نخاعی: طبیعتا زمانی که جراحی روی ستون فقرات انجام شود، احتنال آسیب نخاعی وجود دارد. اما این مورد هم مانند موارد دیگر بسیار نادر است و زمانی که جراحی نزد بهترین جراح دیسک کر در تهران انجام گیرد، نگران هیچ کدام از این عوارض نباشید.

درد: جراحی دیسک کمر جهت تسکین درد انجام می شود، با این وجود در برخی مراد ممکن است بیمار پس از عمل دیسک کمر مدتی درد داشته باشد اما به مرور تسکین می یابد.در صورتی که درد بهبود پیدا نکرد، باید بیمار سریعا با پزشک خود مشورت نماید تا مراقبت های لازم انجام گیرد.

مراقبت های بعد از جراحی دیسک کمر با لیزر

شایع ترین علت طولانی شدن زمان بهبودی پس از عمل دیسک کمر آن است که مدتی نمی توانید حتی حرکت های عادی روزانه را انجام دهید، اما با رعایت توصیه های می توان عوارض و دوره نقاهت بعد از جراحی را به حداقل رسانید.

 • دوره کامل آنتی بیوتیک تجویز شده را به صورت کامل مصرف کنید.
 • درصورت تجویز داروهای ضدالتهابی، حتما آن هارا مصرف کنید.
 • دوره کامل فیزیوتراپی را در صورت لزوم، به صورت مرتب وکامل انجام دهید.
 • تمرینات ساده وخانگی مانند پیاده روی را آنطور که جراح دیسک کمر توصیه کرده انجام دهید.
 • بیش ازحد ننشینید ویا در یک حالت قرار نگیرید.
 • بیش از اندازه استراحت نیز آسیب زا است، بنابراین به اندازه ای که پزشک توصیه کرده استراحت کنید و سپس به مرور با کنترل و مراقبت به فعالیت های عادی خود بازگردید.

نتیجه:

امروزه با روش هایی مانند لیزر و همینطور به کارگیری بی حسی موضعی، درمان کمر درد های طاقت فرسا و دیگر مشکلات، دیگر غیر ممکن نیست و می توان بهترین نتایج را از درمان درد کمر پس از جراحی دیسک کمر با لیزر را انجام داد.

دکتر محمدرضا مقیمی

دکتر محمدرضا مقیمی - متخصص ارتوپدی از دانشگاه علوم پزشکی ایران
 • رئیس بخش و گروه ارتوپدی بیمارستان شهدای هفتم تیر وابسته به دانشگاه علوم پزشکی ایران 
 • انجام بیش از پانزده هزار عمل جراحی ارتوپدی
 • انجام بیش از ده هزار مورد عمل جراحی شامل مشکل ترین و پیچیده ترین عملهای ارتوپدی در بیماران تصادفی و مالتیپل تروما در بیمارستان شهدای هفتم تیر
 • مشغول در بخش خصوصی در بیمارستان های مهر و اقبال مشغول
 • انجام بیش از هزار  مورد عمل جراحی تعویض مفصل تا کنون

30 thoughts on “بهترین جراح دیسک کمر با لیزر

 1. سارا محمودی - مارس 11, 2020 در 1:20 ب.ظ

  اقای دکتر بعد جراحی دیسک کمر تمرین یا فیزیوتراپی لازم؟

  پاسخ
  • drmoghimi - جولای 25, 2020 در 5:30 ق.ظ

   با سلام
   در صورت نیاز، پزشک پس از جراحی تمرینات و مراقبت های لازم را توصیه می کند.

   پاسخ
 2. MASI - مارس 11, 2020 در 1:21 ب.ظ

  برای درمان دیسک کمر از پی ار پی و اوزون تراپی هم استفاده می کنید ؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • drmoghimi - جولای 27, 2020 در 1:10 ق.ظ

   با سلام
   استفاده از پی آر پی و اوزون تراپی هیچ کارایی در درمان دیسک کمر و تنگی نخاع نداشته و هیچ نتیجه ی دراز مدتی برای بیمار نخواهد داشت.
   بهترین نتیجه ی پی آر پی در درمان آرتروز مفاصل بدن، نظیر مفاصل زانو، شانه، مچ پا و مفاصل دست است.
   بنابراین پی آر پی و اوزون تراپی، هیچ نتیجه ای برای بیمار نخواهد داشت.
   باتشکر

   پاسخ
 3. سولماز - مارس 11, 2020 در 1:26 ب.ظ

  پدر بزرگ من دیسک کمر داره دکتر جان می گن عمل براش می تونه خطر آفرین باشه شما می تونید یه وقت ملاقات بزارید بیایم مطب یه معاینه کنید

  پاسخ
  • drmoghimi - جولای 25, 2020 در 5:33 ق.ظ

   با سلام
   لطفا با شماره 09120545424 تماس گرفته و برای معاینه به مطب تشریفت بیاورید.

   پاسخ
 4. پونه - مارس 11, 2020 در 1:38 ب.ظ

  بعد از عمل کمر دیسک تا کی باید خونه استراحت کرد ؟

  پاسخ
 5. مهسا - مارس 11, 2020 در 1:57 ب.ظ

  سلام آقای دکتر، همسر من 27 سالشه و 2 ساله دیسک کمر داره. وقی به کمرش فشار میاره درد میگیره با لیزر امکان درمانش هست یا باید جراحی بشه؟

  پاسخ
  • drmoghimi - جولای 25, 2020 در 6:19 ق.ظ

   با سلام
   باید برای معاینه حضورا تشریف بیاورید تا بررسی های لازم جهت تشخیص روش درمانی مناسب انجام شود.

   پاسخ
 6. negneg - مارس 11, 2020 در 2:19 ب.ظ

  سلام دکتر عزیز من 3 ساله که دیسک کمر دارم و باید عمل می کردم. 37 سالمه ولی به خاطر ترس از جراحی نمیرم عمل کنم. با لیزر میشه دیسک رو درمان کرد؟

  پاسخ
  • drmoghimi - جولای 25, 2020 در 5:35 ق.ظ

   با سلام
   باید برای معاینه حضورا تشریف بیاورید تا بررسی های لازم جهت تشخیص روش درمانی مناسب انجام شود.

   پاسخ
 7. مهسا - مارس 11, 2020 در 2:37 ب.ظ

  سلام آقای دکتر
  آیا لاغری بیش از حد نیز باعث ایجاد دیسک کمر میشه؟

  پاسخ
  • drmoghimi - جولای 27, 2020 در 1:08 ق.ظ

   با سلام
   وزن زیاد می تواند منجربه ایجاد دیسک کمر شود، اما لاغری زیاد نمی تواند باعث ایجاد دیسک کمر شود.
   مگرآنکه ضعیف عضلانی زیاد به دنبال لاغری زیاد و رژیم سخت ایجاد شود که در نهایت منجربه کمر درد شود.
   مهم ترین عوامل که باعث ایجاد کمر درد می شود: ضعف عضلات، اضافه وزن زیاد و انجام کارهای سنگین.
   باتشکر

   پاسخ
 8. مریم - مارس 11, 2020 در 3:09 ب.ظ

  آقای دکتر بعد از جراحی چه مدت باید تو استراحت مطلق باشیم و مرخصی بگیریم ؟

  پاسخ
 9. زیبا - مارس 11, 2020 در 3:27 ب.ظ

  سلام خسته نباشید کسی که دیابت داشته می تونه جراحی دیسک کمر انجام بده و مشکلی براش پیش نمیاد ؟؟

  پاسخ
  • drmoghimi - جولای 27, 2020 در 1:09 ق.ظ

   با سلام
   برای انجام عمل جراحی برای افراد یکه دیابت دارند، اغلب قبل از عمل قند بیمار کنترل و بررسی می شود و زمانی که قند بیمار کنترل شود مانند یک فرد عادی می تواند جراحی دیسک کمر را انجام دهد.
   فقط ممکن است بیمار مبتلا به دیابت، عوارض محدودی مانند عفونت را بعد از عمل نسبت به فرد عادی داشته باشد.
   باتشکر

   پاسخ
 10. سیما - مارس 12, 2020 در 8:01 ق.ظ

  برای تنگی کانال هم میشه لیزر کرد ؟

  پاسخ
  • drmoghimi - جولای 27, 2020 در 1:10 ق.ظ

   با سلام
   اگر تنگی نخاع شدید باشد باید عمل جراحی باز انجام شود، اگر تنگی نخاع خفیف باشد نیاز به اقدام جراحی باز و لیزر ندارد.
   استفاده از لیزر در درمان تنگی نخاع کاربرد چندانی ندارد.
   باتشکر

   پاسخ
 11. طیبه حاجی - مارس 12, 2020 در 8:18 ق.ظ

  سلام دکتر خسته نباشید ببخشید دیسک کمر حتما باید جراحی بشه نمیشه با ورزش و فیزیوتراپی؟

  پاسخ
  • drmoghimi - آوریل 13, 2020 در 10:20 ق.ظ

   با سلام
   خیر همیشه نیاز به جراحی نیست، باتوجه به گستردگی مشکل، روش درمانی دیسک کمر انتخاب خواهد شد.

   پاسخ
  • drmoghimi - جولای 25, 2020 در 5:38 ق.ظ

   با سلام
   ممکن است درمان با مجموعه ای از تمرینات خاص و رعایت برخی از نکات انجام شود، اما برای پاسخ قطعی به این سوال باید موارد گوناگونی از جمله: سن بیمار، وضعیت بدنی، میزان کمر درد و… بررسی شود.

   پاسخ
 12. فرشته میرزایی - مارس 12, 2020 در 8:27 ق.ظ

  من کمر درد شدید میگیرم موقع کار وقتی رو صندلی میشینم.یعنی منم دیسک دارم؟ حتی بعضی وقتا موقع خواب یهو از درد کمر میپرم از خواب

  پاسخ
  • drmoghimi - آوریل 13, 2020 در 10:23 ق.ظ

   با سلام
   خیر نمی توان قطعی گفت که مشکل دیسک کمر است، ممکن است به علت سبک زندگی نادرست دچار کمردرد شده باشید. توصیه می شود به پزشک مراجعه نمایید.
   مطلب راه های درمان دیسک کمر را مطالعه کنید.

   پاسخ
 13. مهسا - مارس 12, 2020 در 9:24 ق.ظ

  هزینه دیسک کمر با لیزر چقدره؟

  پاسخ
  • drmoghimi - جولای 25, 2020 در 5:57 ق.ظ

   با سلام
   لطفا با شماره 09120545424 تماس بگیرید.

   پاسخ
 14. علی - آوریل 13, 2021 در 7:32 ق.ظ

  سلام.بنده ۱۸سالمه داخل ورزش بهم آسیب وارد شد .ام ار ای دادم دکتر گفت دیسکم زده بیرون و شدیده درد پا و مور مور و انگشت هم دارم .
  گفتن باید برم فیزیو تراپی خواستم بدونم با فیزیوتراپی خوب میشه یا باید لیزر بشه ؟

  پاسخ
 15. لطیف لطیفی - می 1, 2021 در 11:03 ق.ظ

  سلام آقای دکتر بنده شاغل آتشنشانی در شهر اهواز هستم و بخاطر شرایط شغلی و بیماری کرونا قادر نیستم به شهر تهران سفر کنم و خدمت شما تشریف بیارم میشه از طریق mri که بنده ارسال میکنم شما لطف کنید و تشخیص بدین عمل دیسک نیاز هست یا خیر.

  پاسخ
  • دکتر محمدرضا مقیمی - می 9, 2021 در 7:44 ب.ظ

   سلام. بله ارسال کنید.

   پاسخ

پاسخ

دو × 5 =

مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه
Call Now Button